विदेशमा ६३ हजारभन्दा धेरै नेपालीमा कोरोना सङ्क्रमण

चैत १६, काठमाण्डौ – विश्वका विभिन्न ५३ देशमा रहेका ६३ हजार ८ सय ५४ नेपालीमा कोरोना पुष्टि भएको छ ।

गैर आवासीय नेपाली संघ एनआरएनएको स्वास्थ्य समितिको तथ्याङ्क अनुसार अहिलेसम्म ५३ देशमा रहेका ६३ हजार ८ सय ५४ जना नेपालीमा कोरोना सङ्क्रमण भएको छ भने २२ देशमा रहेका तीन सय ४५ जना नेपालीको कोरोनाबाट ज्यान गएको छ ।

समितिका अनुसार कोरोना सङ्क्रमणबाट गएको साता मात्रै थप ३ नेपालीको ज्यान गएको हो । गएको साता बेल्जियम, मलेसिया र यूएईमा रहेका नेपालीहरूमा थप कोरोना सङ्क्रमण देखिएको स्वास्थ्य समितिका संयोजक डा। सञ्जीव सापकोटाले जानकारी दिनुभयो ।

सङ्क्रमित ६३ हजार ८ सय ५४ जना मध्ये ६१ हजार ९ सय ८० जना कोरोना सङ्क्रमणमुक्त भएका छन् । स्वास्थ्य समितिका संयोजक डा.सापकोटाले पछिल्ला दिनमा भारतमा सङ्क्रमण तीव्र फलिएको र भारतबाट नेपाल फर्किनेको सङ्ख्या पनि बढिरहेकाले सबैलाई अनिवार्य स्वास्थ्य मापदण्ड अपनाउन अनुरोध गर्नुभएको छ ।

उच्च स्वास्थ्य सतर्कता अपनाउनुका साथै खोप लगाएका र लगाउन बाँकी सबैले मास्क, सामाजिक दूरी, हातको सरसफाइ, हावा ओहोरदोहोर हुने ठाउँमा बसेर जनस्वास्थ्यको उपाय कडाइका साथ पालना गर्न डा। सापकोटाको सुझाव छ ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*